Zadzwoń do nas: 532 323 112

Spotkajmy się:

Blog

Zniesienie pandemii? Co warto bezpiecznie zwiedzić na Ziemi Kłodzkiej?

Aktualności

Odwołanie pandemii pozwoli na wymarzony wyjazd. Gdzie i jak pojechać, by bezpiecznie spędzić ten czas?

Rozwiewamy wątpliwości!

Doczekaliśmy się momentu, w którym krzywa zachorowań spadła, pandemię udało się poskromić i oficjalnie odwołać, a ogólne zasady pozwalają na bezpieczne przemieszczanie się po Polsce. Nasuwają się tylko pytania -jak i gdzie spędzić wolny czas chwilę po pandemii? Gdzie wyjechać w dobie COVID-19? Podpowiadamy, jak i gdzie spędzić czas w Kotlinie Kłodzkiej, by było ciekawie i bezpiecznie.

Bezpiecznie? Na świeżym powietrzu!

Wszyscy fachowcy z zakresu pandemii zgodnie stwierdzają - najbezpieczniej jest na świeżym powietrzu. Naturalnie, w miejscach oddalonych od dużych skupisk.  Zamiast zatłoczonego i popularnego rynku wielkiego miasta lepiej oddać się krajobrazowym wyprawom na leśnych traktach, gdzie nie doświadczysz ścisku i tłoku wraz z zatrważającą ilością innych osób.  Podczas pobytu w Polanicy-Zdroju lub Pokojach Na Szlaku koniecznie sprawdź:

 • Nieco bliżej, z maluchami:
  • do polanickiego niedźwiadka - spacer ok. 1 h do słynnej rzeźby misia, który pokazuje zasięg lądolodu na Ziemi Kłodzkiej. Oznaczenie szlaku: niedźwiedzia łapka. 
  • szlakiem polanickich rzeźb - spacer ok. 1 h. Do odnalezienia na terenie Parku Józefa rzeźby: Akiby Rubinsteina, Mieczysławy Ćwiklińskiej, dr Józefa Matuszewskiego,  pary zakochanych.  
  • do "Piekiełka", gdzie można rozpalić ognisko w specjalnie wyznaczonym miejscu i posilić się kiełbaską :) Wariant łatwiejszy do przejścia : ulica Kłodzka - deptak - ul. Parkowa - ul. Piastowska - ul. Wiejska - Piekielna Góra. Spacer na 2,5 h. 

 

 • Nieco dalsze wyprawy:
  • Polanica-Zdrój ulica Kłodzka - Szczytna, zamek Leśna Skała. Trasa na około 5 km i czasie niecałych 2 godzin w jedną stronę (w dwie strony około 9,5 km).  (Polanica-Piekielna Góra - Kamiennik - Zamek Leśna Skała, szlak PTTK niebieski-zielony-żółty).
  • Polanica-Zdrój ulica Kłodzka- Wolarz - wspinaczka na znaną górę należącą do łańcucha Gór Bystrzyckich, z której rozpinają się niesamowite widoki. Łączna trasa wynosi 6km i pokonać ją możecie w 1,5 godziny w jedną stronę (szlak PTTK czerwony-zielony-żółty).
  •  Polanica-Zdrój, ul. Kłodzka - Wambierzyce - ciekawa trasa prowadząca do znanej bazyliki w Wambierzycach, przez Chocieszów i Studzienno.  Trasa o długości 18,4 km w jedną stronę i czasie  ponad 4 godziny (szlak PTTK biały-niebieski-biały)
  •  Polanica-Zdrój, ul. Kłodzka - Zieleniec (Orlica).  Trasa do słynnego zimą kurortu, który w sezonie wiosennym i letnim urzeka widokami. Długość trasy:  19 km, czas około 6 godzin w jedną stronę.  Szlak PTTK:  biały-zielony-biały. 

 

 • Wyprawy w okolicy dla "nie-łazików": 
  • Minieuroland w Kłodzku - park miniatur, który oprócz makiet zachwyca także przepięknie utrzymaną roślinnością. Idealne miejsce dla każdego, kto nie przepada za długim truchtem w górach. Szczególnie, gdy w zwiedzaniu towarzyszą nam ciekawe świata i bardzo wymagające maluchy ta atrakcja na świeżym powietrzu z pewnością przypadnie Wam do gustu. Komfortowo, kolorowo i ciekawie.
  • Tor Saneczkowy Góralka w Polanicy-Zdroju - odrobina szaleństwa dla dużych i małych. Tor zapewni bezpieczną i ciekawą rozrywkę dla całej rodziny. Wystarczy odpowiedni płyn do dezynfekcji rąk, gdyż atrakcja w całości znajduje się na świeżym powietrzu. Uwaga! W dni deszczowe zjazd na torze jest niemożliwy. 
  • Torfowiska pod Zieleńcem, Torfowiska Batorowskie - unikatowe okazy fauny i flory spięte w ciekawą ścieżkę edukacyjną pośród torfowych łąk i pól z planszami dydaktycznymi. Ciekawostka: na torfowiskach pod Zieleńcem zatopiony jest samolot. Warto tam zajrzeć bez względu na wiek. 
  • Błędne Skały - labirynt skalny, który śmiało można pokonać całą rodziną. Nacieki i narosty skalne tworzą szlak pomiędzy piaskowcami, który rozszerza się i zwęża wraz z naturalną budową skalnych bloków i tworów.  Czas dojechania samochodem do atrakcji z obiektu: około 40 -50 minut.  Czas obejścia atrakcji:  40 minut do godziny.  Uwaga: wielkie plecaki lepiej zostawić w aucie, a na szlak zabrać cieplejszą bluzę lub kurtkę. Uwaga! Z uwagi na duże zainteresowanie turystów lepiej zarezerwować bilet wcześniej, aby mieć gwarancję wejścia na szlak. 
  • Szczeliniec Wielki - odrobinę bardziej wymagająca wycieczka, którą pokona cała rodzina. Skalny szlak, który prowadzi nas skalnym wierzchem lub wąwozem pośród skał. Niesamowite wrażenia gwarantowane. Przygodę można rozpocząć lub zakończyć na podziwianiu widoków z tarasu widokowego.  Czas dojechania samochodem do atrakcji: około 40 minut. Czas obejścia: 1,5-2 godzin. Uwaga: wielkie plecaki lepiej zostawić w aucie, a na szlak zabrać cieplejszą bluzę lub kurtkę. Obuwie sportowe /trekingowe raczej jest podstawą przy tej atrakcji. Uwaga! Z uwagi na duże zainteresowanie turystów lepiej zarezerwować bilet wcześniej, aby mieć gwarancję wejścia na szlak.

Oczywiście, to tylko kilka wybranych tras górskich na terenie Ziemi Kłodzkiej lub samej Polanicy.  Macie wiele więcej możliwości w zależności od tego, czy przyjeżdżacie z pociechami, macie poziom początkujący czy zaawansowany.  

 

Pozwól się ugościć - restauracja i noclegi w Polanicy-Zdroju

Cieszymy się, że z nami jesteś. Teraz pozwól nam się ugościć. Tradycyjnie. Po polsku. Po góralsku. Rozgość się w przytulnej góralskiej karczmie z pięknym widokiem, a następnie odpocznij, korzystając z naszych noclegów w Polanicy-Zdroju i uwolnij zmysły. Gdy aura sprzyja- na kameralnym tarasie wśród zieleni. A gdy nieco chłodniej - przy korzennym grzańcu...

Skontaktuj się z nami

Cookies settings