Zadzwoń do nas: 532 323 112

Spotkajmy się:

Blog

Zniesienie lockdownu? Co warto bezpiecznie zwiedzić na Ziemi Kłodzkiej?

Aktualności

zniesienie lockdownu pozwoli na wymarzony wyjazd. gdzie i jak pojechać, by bezpiecznie spędzić ten czas?

Rozwiewamy wątpliwości!

Wszyscy czekamy na moment, w którym krzywa zachorowań zacznie w znacznym stopniu spadać, a zasady lockdownu pozwolą na bezpieczne przemieszczanie się po Polsce. Wszyscy czekamy na możliwość wyruszenia. Nasuwają się tylko pytania -jak i gdzie spędzić wolny czas podaczas pandemii? Gdzie wyjechać w dobie COVID-19? Podpowiadamy, jak i gdzie spędzić czas w Kotlinie Kłodzkiej, by było ciekawie i bezpiecznie.

Bezpiecznie? Na świeżym powietrzu!

Wszyscy fachowcy z zakresu pandemii zgodnie stwierdzają - najbezpieczniej jest na świeżym powietrzu. Naturalnie, w miejscach oddalonych od dużych skupisk.  Zamiast zatłoczonego i popularnego rynku wielkiego miasta lepiej oddać się krajobrazowym wyprawom na leśnych traktach, gdzie nie doświadczysz ścisku i tłoku wraz z zatrważającą ilością innych osób.  Podczas pobytu w Polanicy-Zdroju lub Pokojach Na Szlaku koniecznie sprawdź:

 • Nieco bliżej, z maluchami:
  • do polanickiego niedźwiadka - spacer ok. 1h do słynnej rzeźby misia, który pokazuje zasięg lądolodu na Ziemii Kłodzkiej. Oznaczenie szlaku: niedźwiedzia łapka. 
  • szlakiem polanickich rzeźb - spacer ok. 1h. Do do odnalezienia na terenie Parku Józefa rzeźby: Akiby Rubinsteina, Mieczysławy Ćwiklińskiej, dr Józefa Matuszewskiego,  pary zakochanych.  
  • do "Piekiełka", gdzie można rozpalić ognisko w specjalnie wyznaczonym miejscu i posilić się kiełbaską :) Wariant łatwiejszy do przejścia : ulica Kłodzka - deptak - ul. Parkowa - ul. Piastowska - ul. Wiejska - Piekielna Góra. Spacer na 2,5 h. 

 

 • Nieco dalsze wyprawy:
  • Polanica-Zdrój ulica Kłodzka - Szczytna, zamek Leśna Skała. Trasa na około 5 km i czasie niecałych 2 godzin w jedną stronę (w dwie strony około 9,5 km).  (Polanica-Piekielna Góra - Kamiennik - Zamek Leśna Skała, szlak PTTK niebieski-zielony-żółty).
  • Polanica-Zdrój ulica Kłodzka- Wolarz - wspinaczka na znaną górę należącą do łańcucha Gór Bystrzyckich, z której rozpinają się niesamowite widoki. Łączna trasa wynosi 6km i pokonać ją możecie w 1,5 godziny w jedną stronę (szlak PTTK czerwony-zielony-żółty).
  •  Polanica-Zdrój, ul. Kłodzka - Wambierzyce - ciekawa trasa prowadząca do znanej bazyliki w Wambierzycach, przec Chocieszów i Studzienno.  Trasa o długości 18,4 km w jedną stronę i czasie  ponad 4 godziny (szlak PTTK biały-niebieski-biały)
  •  Polanica-Zdrój, ul. Kłodzka - Zieleniec (Orlica).  Trasa do słynnego zimą kurortu, który w sezonie wiosennym i letnim urzeka widokami. Długość trasy:  19 km, czas około 6 godzin w jedną stronę.  Szlak PTTK:  biały-zielony-biały. 

 

 • Wyprawy w kolicy dla "nie-łazików": 
  • Minieuroland w Kłodzku - park miniatur, który oprócz makiet zachwyca także przepięknie utrzymaną roślinnością. Idealne miejsce dla każdego, kto nie przepada za długim truchtem w górach. Szczególnie, gdy w zwiedzaniu towarzyszą nam ciekawe świata i bardzo wymagające maluchy ta atrakcja na świeżym powietrzu z pewnością przypadnie Wam do gustu. Komfortowo, kolorowo i ciekawie.
  • Tor Saneczkowy Góralka w Polanicy-Zdroju - odrobina szaleństwa dla dużych i małych. Tor zapewni bezpieczną i ciekawą rozrywkę dla całej rodziny. Wystarczy odpowiedni płyn do dezynfekcji rąk, gdyż atrakcja w całości znajduje się na świeżym powietrzu. Uwaga! W dni deszczowe zjazd na torze jest niemożliwy. 
  • Torfowiska pod Zieleńcem, Torfowiska Batorowskie - unikatowe okazy fauny i flory spięte w ciekawą ścieżkę edukacyjną pośród torfowych łąk i pól z planszami dydaktycznymi. Ciekawostka: na torfowiskach pod Zieleńcem zatopiony jest samolot. Warto tam zajrzeć bez względ na wiek. 
  • Błędne Skały - labirynt skalny, który śmiało można pokonać całą rodziną. Nacieki i narosty skalne tworzą szlak pomiędzy piaskowcami, który rozszerza się i zwęża wraz z naturalną budową skalnych bloków i tworów.  Czas dojechania samochodem do atrakcji z obiektu: około 40 -50 minut.  Czas obejścia atrakcji:  40 minut do godziny.  Uwaga: wielkie plecaki lepiej zostawić w aucie, a na szlak zabrać cieplejszą bluzę lub kurtkę. 
  • Szczeliniec Wielki - odrobinę bardziej wymagająca wycieczka, którą pokona cała rodzina. Skalny szlak, który prowadzi nas skalnym wierzchem lub wąwozem pośród skał. Niesamowite wrażenia gwarantowane. Przygodę można rozpocząć lub zakończyć na podziwianiu widoków z tarasu widokowego.  Czas dojechania samochodem do atrakcji: około 40 minut. Czas obejścia: 1,5-2 godzin. Uwaga: wielkie plecaki lepiej zostawić w aucie, a na szlak zabrać cieplejszą bluzę lub kurtkę. Obuwie sportowe /trekingowe raczej jest podstawą przy tej atrakcji. 

Oczywiście, to tylko kilka wybranych tras górskich na terenie Ziemi Kłodzkiej lub samej Polanicy.  Macie wiele więcej możliwości w zależności od tego, czy przyjeżdżacie z pociechami, macie poziom początkujący czy zaawansowany.  

 

Pozwól się ugościć

Cieszymy się, że z nami jesteś. Teraz pozwól nam się ugościć. Tradycyjnie. Po polsku. Po góralsku. Rozgość się w przytulnej góralskiej karczmie z widokiem na Polanicę-Zdrój i uwolnij zmysły. Gdy aura sprzyja- na kameralnym tarasie wśród zieleni. A gdy nieco chłodniej - przy ciepłym ognisku i aromatycznym grzańcu...

Skontaktuj się z nami