Zadzwoń do nas: 532 323 112

Spotkajmy się:

Blog

#Coronawirus #Wedding Ślub kontra koronawirus

Aktualności

Miłość w czasach zarazy - organizacja ślubu kontra pandemia koronawirusa.

Koronawirus szaleje, niszcząc wizję Twojego idealnego, wymarzonego, cudownego ślubu i wesela?
Nie daj się!!
Jeżeli Wasz ślub zaplanowany jest na sezon letni - pewnie towarzyszy Wam cała pula różnych emocji. Dla Was i Waszych bliskich.
Nie pozwól, by te wszystkie emocje wzięły górę i zniszczyły to, nad czym pracowaliście długie miesiące!
1. Don't panic - weź to na chłodno 😱😱😱
Łatwo mówić, a tutaj tyle niewiadomych...  Prawda jest taka, że nikt z nas nie wie, kiedy skończy się to wszystko.  Nie wie tego ksiądz, ani pastor, nie wie urzędnik, nie wie hotelarz czy restaurator. Florystka, fotograf czy kamerzysta - też nie. Wszyscy czujemy to samo i przed każdym piętrzą się te same pytania. Przedyskutuj z twoją drugą połówką różne opcje. Czy Wasz wiosenny ślub może zamienić na jesienny? Może na przytulny, zimowy? Wiosna za rok też wchodzi w grę, o ile macie sporo cierpliwości. Pamiętaj - to, że sytuacja sprawiła, że przekładasz ślub/wesele to nie koniec świata! Zdarzają się większe nieszczęścia, a będziecie mieć czas na dopięcie wszystkiego na ostatni guzik.
2. Rozeznaj się! 👉🤔👈
Zrób listę 2-3 terminów rezerwowych, w których moglibyście zorganizować ślub/wesele. Skonsultujcie te terminy z salą weselną/restauracją/hotelem oraz innymi podwykonawcami - fotografem, kamerzystą, florystką, cukiernikiem. Gdy potwierdzicie, że macie nadal na uwadze jeden lub dwa terminy, które "zgrywają" się ze wszystkimi (lub większością) podwykonawców, poproście o zarezerwowanie terminu "ołówkiem". O to samo poproście urzędnika lub księdza/pastora. Pamiętajcie o określeniu konkretnego terminu kontaktu - np. ostatni tydzień kwietnia, by się skontaktować i potwierdzić temat.  Da Wam to odrobinę stabilizacji sytuacji i poczucie, że macie wszystko pod kontrolą.  Poproście też wszystkie zaangażowane firmy o to,  by dali znać, gdy ktoś się zainteresuje "Waszymi" nowymi terminami - będzie to zapewne ostatni moment na ostateczną i wiążącą decyzję.
3. Zaplanuj✍✍✍
Wykorzystaj czas na sprawdzenie wszystkich szczegółów i kontakt telefoniczny z zaproszonymi Gośćmi. Możecie uprzedzić, że na pewno (lub prawdopodobnie - jeżeli Wasz ślub miał odbyć się np. pod koniec czerwca lub początkiem lipca) nowym terminem będzie XXX.  Odnotujcie koniecznie na liście Gości, kto się deklaruje pojawić, a kto jest pod dużym znakiem zapytania. Ułatwi Wam to później określenie liczbę "pewnych" osób w obiekcie weselnym.  Może to też uchronić Wasz budżet i może np. porcje dla Gości, którzy na pewno się nie pojawią, zamienić na dodatkowe ciasto/alkohol/dodatkowe danie w poprawiny? 
Ustalcie z fotografem/kamerzystą, na jakich ujęciach lub muzyce w tle na materiale filmowym Wam zależy. Macie dodatkowy czas, by jeszcze raz sprawdzić playlistę z DJ-em i zaznaczyć, na jakiej muzyce w ważnych momentach Wam zależy (Love is in the air - przy krojeniu tortu? A może Final Countdown przy płonącym daniu? Wonderful world na wejście do sali?). Muzyka robi klimat. 
Zapytaj florystki/dekoratorki, czy zmiana daty nie wpłynie na cenę lub dostępność ustalonych kwiatów - to bardzo istotne z uwagi na efekt estetyczny, ale także na budżet, który może się zmienić nawet o 10-25% kosztu kwiatów! To bardzo dużo.
I wisienka na torcie - Wasz pierwszy taniec! Macie czas na dopracowanie układu. Nie macie układu - z pewnością doświadczony instruktor będzie w stanie udzielić Wam wskazówek / lekcji w trybie on-line. 
Usadzenie Gości - no problem! Duży brystol, marker i samoprzylepne karteczki-fiszki idealnie się nadadzą.  Lista Gości z numerami stolików - wystarczy laptop, prosty program graficzny lub konsultacja z grafikiem on-line i macie piękny plan usadzenia Gości. Ten czas nie musi być stracony. Może sprawić, że wszystko będzie idealne i przygotowane na ten piękny dzień. 
4. Rozluźnij się - zasłużyliście! 💆‍♀💆‍♂
Okoliczności sprawiły, że pozamykaliśmy się w domu. Może to  idealny czas na małe przyjemności? Nauka masażu on-line? Dobra książka? Czasopismo? Kąpiel we dwoje? Wspólne gotowanie? Małe przyjemności pomogą Wam przetrwać trudny czas, odrobinę odreagować i zachować zdrowy umysł  😎😎
I pamiętajcie - wesele jest dla Was i dla Waszych Gości, a największa radość jest wtedy, gdy jesteście blisko, gdy ciocia i babcia rozpływają się nad ślubem i weselem. Nawet, jeżeli cokolwiek pójdzie inaczej niż planowaliście - Wasze pozytywne nastawienie i radość to najlepsza oprawa uroczystości i zabawy. 
Powodzenia w tej trudnej walce. Gdy to przetrwacie, będzie pewne, że trudne sytuacje nie będą problemem w Waszej miłości, a mocnym fundamentem.  
Tego Wam życzymy 😍😍

Pozwól się ugościć - restauracja i noclegi w Polanicy-Zdroju

Cieszymy się, że z nami jesteś. Teraz pozwól nam się ugościć. Tradycyjnie. Po polsku. Po góralsku. Rozgość się w przytulnej góralskiej karczmie z pięknym widokiem, a następnie odpocznij, korzystając z naszych noclegów w Polanicy-Zdroju i uwolnij zmysły. Gdy aura sprzyja- na kameralnym tarasie wśród zieleni. A gdy nieco chłodniej - przy korzennym grzańcu...

Skontaktuj się z nami

Cookies settings