Zadzwoń do nas: 532 323 112

Spotkajmy się:

Fontanna, Wielka Pieniawa i Park Zdrojowy w Polanicy-Zdroju

10 min
Miasto: Polanica-Zdrój
Cena: 10
Waluta: min

Spektakl dźwięku, światła i wody w otoczeniu przyrody...

Będąc w Polanicy-Zdroju pierwszym punktem, który należy zobaczyć, jest Park Zdrojowy i słynna polanicka fontanna, zlokalizowana w samym sercu Parku Zdrojowego, naprzeciwko znanego domu uzdrowiskowego - Wielkiej Pieniawy. 

Chwilę po zmierzchu, od maja do października, rozpoczyna się niezwykły spektakl wody, światła i muzyki. Woda tryska z 726 dysz na wysokość 12 metrów, w rytm odtwarzanych utworów. Gęsia skórka gwarantowana!  Pokazy kolorowej fontanny odbywają się w soboty, niedziele i święta (V-VII - 22:00, VIII - 21:30, IX - 20:30, X - 20:00). 

W Parku Zdrojowym z XIX wieku można odnaleźć liczne pomniki przyrody, a kwintesencją zachowanej roślinności jest enklawa różaneczników, które w sezonie rozkwitają bajecznie.  Zadbane alejki są stworzone do spokojnych wędrówek, a liczne atrakcje umilają wizytę. Przy słynnej fontannie dumnie trwa Wielka Pieniawa - słynny dom kuracji z 1906 roku był najnowocześniejszym Domem Zdrojowym udostępniającym 130 pokoi, restaurację, własny zakład przyrodoleczniczy i zasilanie elektryczne. Obecnie ponad 100 letnie uzdrowisko nadal cieszy się popularnością i zapewnia komfortowy wypoczynek w formie bogatej oferty przyrodoleczniczej. Kilka kroków dalej odnaleźć można kompleks dawnych Łazienek Heleny, gdzie zlokalizowana jest pijalnia wody mineralnej Wielka Pieniawa i scena koncertowa, a także przytulne kawiarenki i sklepy. Przy wejściu do Parku Zdrojowego wdzięcznie prezentuję się dwie małe wieżyczki oferujące lody i kolejną słynną ofertę Polanicy - polanickie gofry, do których w każdym sezonie ustawiają się długie kolejki.  Warto także wspomnieć o Parku Szachowym, gdzie w słoneczny dzień można stoczyć godną walkę z przeciwnikiem na dużej szachownicy, a w Parku Józefa odnaleźć postacie w strojach z epoki. Istotnym punktem jest także Niedźwiadek Polanicki, który swoją rzeźbą wyznacza granicę lądolodu skandynawskiego na Ziemi Kłodzkiej. 

Aktualne informacje:

Punkt Informacji Turystycznej 

ul. Parkowa 15

57-320 Polanica-Zdrój

www.polanica.pl

 

Pozwól się ugościć - restauracja i noclegi w Polanicy-Zdroju

Cieszymy się, że z nami jesteś. Teraz pozwól nam się ugościć. Tradycyjnie. Po polsku. Po góralsku. Rozgość się w przytulnej góralskiej karczmie z pięknym widokiem, a następnie odpocznij, korzystając z naszych noclegów w Polanicy-Zdroju i uwolnij zmysły. Gdy aura sprzyja- na kameralnym tarasie wśród zieleni. A gdy nieco chłodniej - przy korzennym grzańcu...

Skontaktuj się z nami

Cookies settings