Zadzwoń do nas: 532 323 112

Spotkajmy się:

Muzeum Ziemi Kłodzkiej

45 Min
Miasto: Kłodzko
Cena: 45
Waluta: Min

Wszystko, co warte zachowania w ziemi kłodzkiej

Zastanawiasz się, co jest kwintesencją minionych epok w Ziemi Kłodzkiej? Gdzie widać wszystko to, czym żyli i cieszyli się niegdyś mieszkańcy tych ziem? Co przez lata kształtowało kulturę, sztukę, kuchnię czy mentalność  tego wyjątkowego zakątka polski?

Teraz możesz to zobaczyć! Odwiedź barokowy budynek dawnego konwiktu jezuickiego z przełomu XVII i XVIII w. o zachowanym pierwotnym układzie i wystroju. Przenieś się w czasie i odwiedź bibliotekę z wyjątkową dekoracją sztukateryjną, Salon Złoty, dwukontygnacyjną salę konferencyjną z emporą muzyczną. Budynek kryje także średniowieczne podziemia, a na chwilę relaksu i oddechu w aktywnym dniu wybierz muzealny dziedziniec pełny zieleni i kamiennych rzeźb. 

Od ponad pół wieku Muzeum Ziemi Kłodzkiej zajmuje się ochroną materialnego i duchowego dziedzictwa kulturowego regionu, a wystawy stale prezentują ponad tysiąc lat historii Kłodzka i okolic od średniowiecza po czasy współczesne, dzieje przemysłu szklarskiego, zbiór kilkuset zegarów. To miejsce zdecydowanie można nazwać centrum wiedzy i informacji o regionie.

Ciekawi? Rezerwujcie!

Aktualne informacje:

Muzeum Ziemi Kłodzkiej

ul. Łukasiewicza 4,

57-300 Kłodzko

FB/MuzeumZiemiKłodzkiej

Pozwól się ugościć - restauracja i noclegi w Polanicy-Zdroju

Cieszymy się, że z nami jesteś. Teraz pozwól nam się ugościć. Tradycyjnie. Po polsku. Po góralsku. Rozgość się w przytulnej góralskiej karczmie z pięknym widokiem, a następnie odpocznij, korzystając z naszych noclegów w Polanicy-Zdroju i uwolnij zmysły. Gdy aura sprzyja- na kameralnym tarasie wśród zieleni. A gdy nieco chłodniej - przy korzennym grzańcu...

Skontaktuj się z nami

Cookies settings